SPONSORLAR

BALAT VE KAPALI ÇARŞI GEZİSİ (12 Haziran 2021)

BALAT GEZİSİ: (12 Haziran 2021)

İstanbul’un fethi sonrası, semtlerine dönen Rum ve Yahudi nüfusunun mahalleleridir Balat. O günden bugüne dokusunu kaybetmeyen tarihi binaları, çeşmeler, kilise ve sinagogları ile İstanbul içinde muhteşem bir soluklanma yaratan BALAT’ı rehber eşliğinde ziyaret etmeye ne dersiniz?

MISIR ÇARŞISI VE KAPALI ÇARŞI GEZİSİ:

Osmanlı’dan miras, 440 yıllık bitmeyen hikaye..
1663 yılından beri Mısır’dan ve dünyanın her yerinden gelen baharatları, bitki çayları, şifalı otları, lokumlarıyla geleneksel lezzetin adı MISIR ÇARŞISI….
Tarihi yapısı ve otantik havasıyla keyifli alışverişler yapacağınız KAPALI ÇARŞI.. 

GEZİ PROGRAMIMIZ

Sabah 9:00, Otelden çıkış.

Kapalıçarşı ve bölgenin ziyaret edilmesi, kuyumcular, kumaşçılar, hediyelik eşya dükkânları, çini deposu, antikacılar ve tarihi bir güzergahtan MISIR ÇARŞISINA geçiş ve ziyaret.

Saat 13:00, Türk mutfağıyla ünlü Hamdi Restaurant’ta öğle yemeği.

BALAT GEZİSİ, Balat sokakları gezisi, Rum ve Ermeni kiliseleri, Moğolların Meryem’i kilisesi ve Dimitri Kantemir müzesi bahçesinde çay kahve molası, Fener Rum Patrikhanesi ve Balat Bulgar Kilisesi, Kızıl Mektep gezileri yapılacaktır.

17:00 civarı, Araçlar ile otele dönüş.

12 Haziran 2021 günü Kapalı Çarşı ve Balat Gezisine katılmak isterseniz, en geç  1 Haziran 2021 tarihine kadar kayıt formunu doldurup Konferans Koordinatörlüğüne ( immc@imm-mtm.com) gönderilmesi gereklidir.